Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. Źródło artykułu: kosmetyki, oleje, 2015-08-12 16:58:55
Są naturalne, mają przyjemną konsystencję i pochodzą z różnych zakątków świata. Do pielęgnacji ciała oraz skóry twarzy możesz wybrać taki olej, który najlepiej będzie odpowiadał na potrzeby Twojej skóry, będzie miał idealną konsystencję i odpowiednio się wchłaniał.
Spośród olejków stosowanych w kosmetyce móżna wyróżnić te, które bardzo szybko się wchłaniają (tzw. suche) i one będą najlepsze dla cery tłustej, która nie lubi dodatkowego „obciążenia“, są jeszcze oleje, które pozostawiają na skórze delikatny i wyczuwalny film (tzw. półsuche) dobre dla cery dojrzałej i suchej oraz oleje, które nie wchłaniają się i zawsze będą pozostawiały na skórze tłustą warstwę - idealne do masaży i niezbyt częstych zabiegów dla cery suchej i bardzo przesuszonej.
Przy pielęgnacji z użyciem olejów należy pamiętać o tym, że mogą one powodować powstawanie zaskórników więc dobrze jest dbać o regularne oczyszczanie skóry twarzy np. dobrym syndetem i od czasu do czasu wykonać peeling. Jeśli jednak dobrze dobierzesz olej do rodzaju swojej cery nie powinnaś mieć z nią większych problemów – wprost przeciwnie, Twoja skóra stanie się miękka w dotyku, dobrze nawilżona i wygładzona.
Naturalne oleje roślinne są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz rozpuszczalnych właśnie w tłuszczach witamin (A,E, D, K). Działąją nawilżająco dbając o właściwy poziom gospodarki wodnej w warstwach naskórka, odmładzają skórę, wygładzają ją i napinają, a także wzmacniają jej naturalną barierę ochronną. Masaż – zarówno ciała jak i twarzy – z użyciem pięnie pachnących naturalnych olejków jest wspaniałym zabiegiem nie tylko upiększającym, ale również odprężającym.
Oto przewodnik po najpopularniejszych naturalnych olejkach, które móżesz wykorzystać w codziennej pielęgnacji ciała, skóry twarzy i włosów.
Olej z nagietka lekarskiego stanowi idealną łagodną pielęgnację do cery wrażliwej i delikatnej, jak skóra dziecka, ale także do cery suchej i podrażnionej. Macerat z olejku nagietka ma właściwości regenerujące, gojące, wzmacniające i łagodzące. Łagodzi podrażnienia, oparzenia i poparzenia słoneczne. Może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu.
Olej rycynowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe, witaminy A, E oraz kwas rycynolowy. Słynie z dobroczynnych i ochronnych właściwości dla rzęs, paznokci i włosów. Odbudowuję strukturę włosów, zapobiega ich wypadaniu, rozdwajaniu oraz wysuszeniu. Przywraca im niezwykłą gęstość i naturalny blask. Okłady z oleju rycynowego są często polecanym środkiem łagodzącym łupież. Doskonały do każdego rodzaju skóry. Można używać czystej postaci lub w połączeniu z olejkami eterycznymi jako masaż. Włosy - wcieraj olej we włosy i skórę głowy po czym zmyj delikatnym szamponem.
Olej z wiesiołka jest bardzo płynny, zawiera kwasy tłuszczowe i witaminę E. Kwasy tłuszczowe i witamina E, antyutleniacz, aktywnie zapobiegają starzeniu się skóry. Polecany jako olejek ujędrniający i przeciwzmarszczkowy, do cery suchej i dojrzałej. Przywraca jej elastyczność i sprężystość. Posiada również właściwości regeneracyjne i naprawcze dla skóry po oparzeniach. Wzmacnia paznokcie i włosy. Może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Jako maska do włosów; należy nanieść olejek punktowo lub na całą długość włosów i pozostawić na 30 minut, następnie umyć szamponem. Użyć od 5 do 50 ml olejku.
Olej z pestek moreli bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas oleinowy), wielonienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy) oraz witaminy A i E jest wspaniałą pielęgnacją cery suchej i ze zmarszczkami. Jego regenerujące działanie pozwala na opóźnienie procesu starzenia się skóry. Doskonale zastąpi krem do pielęgnacji skóry zmęczonej, nie pozostawiając tłustych śladów. Może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Użyć od 5 do 50 ml olejku.
Olej ze słodkich migdałów polecany jest do cery suchej i wrażliwej, ze skłonnościami do podrażnień i zaczerwień. Idealny również do wrażliwej skóry niemowląt. Polecany jest także do pielęgnacji włosów suchych i pozbawionych blasku. Zawiera kwasy tłuszczowe i witaminy A i E, dzięki czemu posiada właściwości nawilżające i zmiękczające. Jest bardzo tłusty, co sprawia, że może być stosowany do demakijażu. Można używać go w czystej postaci lub jako bazę do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Użyć od 5 do 50 ml olejku.
Olej sezamowy bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym posiada właściwości odżywcze i zdolność zwalczania wolnych rodników. Bardzo dobrze się wchłania, doskonale regeneruje, zmiękcza i chroni skórę. Bogaty w witaminę E, pomaga skórze w walce z zewnętrznym uszkodzeniom i starzeniem. Może być stosowany czysty lub jako podstawa do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy, stosuje na dokładnie oczyszczoną skórę, w formie delikatnego masażu.
Olejek z tamanu (gumiak) ma niespotykane właściwości gojące i antyseptyczne. Wspaniale pielęgnuje skórę suchą i odwodnioną. Olejek z tamanu jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy) oraz wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwreumatyczne. Wspaniale pobudza regenerację tkanek.
W połączeniu z odpowiednim olejkiem eterycznym, tworzy olejek do masażu o właściwościach przeciwbólowych. Stosuj czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Użyć od 3 do 5 ml olejku.
Olej z makadamii jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas oleinowy i palmitoleic). Kwas Poleopalmitynowy doskonale chroni komórki. Jego skład nadaje mu właściwości anty-utleniacza więc jest powszechnie stosowany w zapobieganiu starzeniu się skóry. Zalecany jest do skóry suchej i delikatnej, z pęknięciami i bliznami. Jego płynna konsystencja, pozwala na szybką penetrację i stosowanie go na dzień. Nie pozostawia tłustych śladów. Może być używany w czystej postaci lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu.
Olej z jojoby jest sojusznikiem cery suchej i dojrzałej. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom nawilżającym, rewitalizującym i przeciwzmarszczkowym, olejek spowalnia utratę wody głęboko regenerując skórę. Jego skład bliski sebum czyni go idealnym również dla cery tłustej, ponieważ wzmocnia warstwę hydrolipidową i reguluję przepływ sebum. Jest znany ze swojego dobroczynnego działania na przetłuszczające się włosy - reguluje produkcję sebum. Odżywia włosy suche i delikatne. Przywraca blask i elastyczność. Stosować czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Jako maskę do włosów, olejek stosuje się przed umyciem głowy szamponem. Olejek należy nanieść na całą głowę lub punktowo i pozostawić na 30 minut. Użyć od 3 do 50 ml olejku.
Olej z dziekiej róży jest prawdziwym eliksirem młodości. Zalecany do pielęgnacji cery suchej, wysuszonej i pozbawionej żywotności. Bogaty w witaminę A, która zapewnia widoczną poprawę stanu skóry z bliznami i oparzeniami słonecznymi, rozstępami, trądzikiem. Regularne stosowanie olejku odmładza skórę, ma działanie przeciwzmarszczkowe, likwiduje cienie i worki pod oczami. Daje widoczny efekt rozświetlenia i witalności. Może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Użyć od 5 do 50 ml olejku.
Olej arganowy ma wiele właściwości. Duża zawartość witaminy E, kwasy tłuszczowe i antyutleniacz sprawiają, że stosowanie tego olejku zapobiega starzeniu się skóry. Odnowa komórkowa zostaje przyspieszona, dzięki czemu zmarszczki zostają spłycone, a ich powstawanie opóźnione. Olejek ten wykazuje niesamowite działanie regenerujące, dzięki czemu sucha i odwodniona skóra zostaje doskonale odżywiona i nawilżona, przywrócona zostaje jej elastyczność i sprężystość, przez co dłużej udaje zachować się młodzieńczy wygląd. Ze względu na bogactwo właściwości, stosowanie olejku arganowego zalecane jest zarówno w codziennej pielęgnacji, jak i w walce z różnymi dolegliwościami z niedoskonałościami skóry ( trądzik, pryszcze, egzema, zapalenia skórne, łuszczyca) oraz polecany dla skóry alergicznej i skóry po oparzeniach, ponieważ wspaniale przyśpiesza regeneracje.
W końcu dzięki naturalnym antyoksydantom chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Doskonale chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych (słońce, wiatr, zimno, stres) i skutecznie walczy z cellulitem i rozstępami. Wzmacnia włosy i paznokcie. Olejek może być stosowany czysty lub jako baza do masażu w połączeniu z olejkiem eterycznym. Można go stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała oraz włosy. Do pielęgnacji twarzy stosuje się na dokładnie oczyszczoną skórę w formie delikatnego masażu. Stosując jako maskę do włosów, należy nanieść olejek punktowo lub na całą długość włosów i pozostawić na 30 minut, następnie umyć szamponem.
Poznaj olejki i oleje Florame:
Organiczny olejek roślinny Nagietek
Organiczny olejek roślinny Dziurawiec
Organiczny olejek roślinny Wiesiołek
Organiczny olejek roślinny Pestki moreli
Organiczny olejek roślinny Słodki migdał
Organiczny olejek roślinny Sezam
Organiczny olejek roślinny Gumiak (Tamanu)
Organiczny olejek roślinny Orzechy laskowe
Kojący olejek do masażu z organiczną arniką
Miętowo-eukaliptusowy olejek do masażu
Organiczny olejek do masażu z neutralną bazą
Organiczny olejek roślinny Makadamia
Organiczna neutralna baza do masażu
Organiczna neutralna baza do masażu
Organiczny olejek roślinny - Jojoba
Organiczny olejek roślinny - Owoc dzikiej róży
Arganowy organiczny olejek roślinny
Odwiedź nas na www.florame.com.pl
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.